Klub historických vozidel Křenovice

Je sdružení mladých přátel se zájmem o veterány všeho druhu. Oficiální vznik se datuje na 7.9.2009 zaregistrováním do Autoklubu ČR. Tehdy měl klub pouhých 5 členů. Rozhodnutí o založení klubu vzniklo z důvodu našeho velkého zájmu o historická vozidla. Chtěli jsem o klubu rozhodovat sami a některá věci dělat jinak než ostatní kluby.

slide_01

Další důležitý aspekt bylo testování HV, většina členů totiž vlastní nějaké HV a s tím byly spojené časté komplikace při obnovování testací, ať už organizačního či finančního rázu. Hned po založení klubu, vyřízení formálních i neformálních záležitostí byla snaha vytvořit klubovou a krajskou testovací komisi. Většinu školení jsme už měli za sebou. Ze strany Autokubu bylo v květnu 2010 rozhodnuto o získání pověření na klubové testování. Do té doby jsme testovali společně z Českým veterán klubem Praha. V sezóně 2010 jsme začali jezdit na veteránské akce po celém kraji, republice a někteří členi i za hranice. Podařilo se získat několik výborných umístění.

KHVK a blog Zpátečka.cz zahájili svou spolupráci na několika společných projektech, například videotest vozů Trabant a Škoda 100 nebo nultý ročník 24hodinového závodu klasických vozů, který hodlají organizovat i v dalších letech.

Vlastní sraz, který se stal tradicí

Nejdůležitějším milníkem byl sraz 1. KŘENOVICKÁ JÍZDA, konaný 17. a 18.7. 2010. Srazu se zúčastnilo na 60 vozidel a motocyklů! Následně se počet členů našeho klubu zvýšil na 14. Z Křenovické Jízdy se postupně stala tradice a účastní se jí přes sto posádek. Pro rok 2013 je zařazena do poháru mistrovství ČR historických vozidlech v Autoklubu a nově vznikajícího Jihočeského poháru.

Nový sraz, který zlomí zkostnatělost tuzemských veteránských akcí

Na sezónu 2015 jsme připravili kromě tradiční Křenovické jízdy, nový sraz v Mlékojedech u Neratovic pod názvem Veteráni na pláži. Pořádáme ho společně se Zpátečka.cz, My Classic Ride a LUXURYWOMAN.cz. Už nás trochu dost nudí zkostnatělá veteránská scéna a chceme do ní společně vnést čerstvý vítr :)

Na začátku listopadu 2013 nás FKHV pověřila oprávněním na krajské testování HV (zelené RZ). Od května 2015 nemůžeme testovat. Pokud ale budete chtít poradit, jak vyplnit dokumenty, nebo co je potřeba, nebojte se na nás obrátit. Nenecháme vás ve štychu.

Členové klubu

Jiří "Doyle4.5" Truc

Předseda klubu a testovací komise, zajišťuje jeho hladký chod, je střadatelem důležitých dokumentů a hlavní spojkou na AVCC. | Jirka se již za mlada nakazil nemocí modrého oválu a vlastní několik těchto vozů: Ford Capri, Ford Granada, Ford Taunus. S bráchou dohromady mají další Capri a nově i jinou značku BMW E3 3.0 Si.

Ondřej "Bodie 3. 7" Truc

Zástupce předsedy pro administrativu a propagaci klubu, klubový testovací komisař | Vlastním pouze Ford Granada 2.8i Ghia (1978) a společně s bratrem Ford Capri 2.0 S (1981), Ford Capri 3.0 GT Essex (1975), BMW E3 3.0 Si (1972)

Tomáš "Tomčus" Chábek

Člen, testovací komisař | V patnácti jsem měl rád naftový krámy typu TDI, ale pak přišla změna, zavoněl mi benzín a to nejlépe z velkoobjemového amerického motoru. V současnosti vlastním Chrysler 300 convertible.

David "Zahradník" Krejča

Člen | Ford Cortina Mk III , Ford Transit Mk I (vlastním pouze ½ druhá půlka je mé milované polovičky)

Aneta "Anténa" Krejčová

Člen | Ford Transit Mk I (Druhá ½)

Bernard Krejča

Náš nejmladší člen R.V. 1.9.2014

Denisa Průžová

Naše kronikářka bez kroniky je při srazu vždy usměvavá a podporuje Tomáše v aktivitách.

Marek Odrobina

Velký milovník svých dětí a manželky, starých aut a fotografování, své práce a svého života vůbec. K veteránům se dostal před pár lety z čirého zájmu o jízdu s nimi, o jejich design a jak se říká duši.

Aleš Zeman

Se nakazil veterány od předsedy. Je to náš klubový fotograf a technické zajištění srazu.

Partneři klubu

Zpátečka

Marek Odrobina, zábavnou a lehkou formou informuje o světě veteránů jinak, než tomu bylo dosud zvykem. Články neobsahují suchou historii a technické parametry vozů, ale zaměřují se na zážitky, zkušenosti, nápady a úvahy z veteránského prostředí, příběhy aut a jejich majitelů. Na blogu publikuje vlastní nejen popisné fotografie a vyrábí poutavá videa.

Veteráni na Truc

Pořiďte si veterána, protože život s veterány je úchvatný a plný neobyčejných zážitků

My Classic Ride

Elektronický magazín pro evropské publikum zaměřený na veterány. Přináší emoce, zážitky, příběhy majitelů veteránů v podobě videí.